Kaliteli Yumurta

Kaliteli Yumurta

Yumurta tarih boyunca insanlığın ana besin kaynaklarından olmuştur. Yumurtada besinler insan vücudu için çok yararlıdır. Tavuk yumurtaları bir çok yemeğin hazırlanmasında da malzeme olarak kullanılmaktadır.  Ayrıca yumurta dışarıdan alınması lüzumlu olan amino asitleri dengeli ve yeterli oranda ihtiva eder. Ancak, bütün bunlar kaliteli bir yumurtadan elde edilir. Kaliteli olmayan yumurta size fayda yerine zarar verir. Yumurta çiftliklerinde sabit hareket edemeyen, stres altında zorla gece ışık yakılarak hayvanlara yaptırılan yumurta tüketirseniz fayda yerine zarar görürsünüz.

Kaliteli Yumurta

Kaliteli Yumurta, insan Vücudana gerekli olan başta B-D-E-A  olmak üzere ve birçok vitamini yüksek miktarda barındırır. Yumurta, çocuklarınızın aynı zamanda fizyolojik ve zihinsel gelişimi açısından çok gereklidir.

Genel olarak, yumurtanın sarısı, vitamin ve yağları, beyaz kısmı ise büyük miktarda proteinleri içerir.Bir adet yumurta yaklaşık 50-60  gram olarak kabul edilebilir ve bir yumurtadaki gıda değerleri yaklaşık; 6 g protein, 75 Kalori ,  5 g yağ ve karbonhidrat şeklindedir.  Ancak her zaman dediğimiz gibi eğer tam organik yumurta almazsanız bu faydaların hiç birini sağlayamazsınız.

Organik Yumurta İstanbul

 

Etiketler: , , ,