Mavi Yumurta

Mavi Yumurta

Antibiyotik kadar etkili! Normal yumurtadan en büyük farkı…

Yumurtanın insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmez. Son yıllarda mercek altına alınan ve kökeni Güney Amerika ülkesi Şili’ye dayanan Araucana türü tavuklardan elde edilen mavi yumurtalar, faydalarıyla ön plana çıkıyor. Normal yumurtadan 10 kat daha etkili olan mavi yumurtanın aynı zamanda antibiyotik kadar etkili olduğuna inanılıyor.

mavi yumurta

Türkiye de, Mavi yumurta son yıllarda başta sağlıklı beslenenler olmak üzere herkesin ilgisini çekiyor. Adını renginden alan mavi yumurtanın, normal yumurtadan daha etkili olduğu bilinen bir gerçek. Ağız ve diş sağlığından kolesterole kadar birçok sağlık sorununa iyi gelen mavi yumurtanın aynı zamanda antibiyotik kadar etkili olduğuna inanılıyor. Rengi tamamiyle doğal olup, tavuk ırkından kaynaklanmaktadır.

MAVİ YUMURTA BİLGİSİ

Mavi yumurtaların içeriğinde bulunan A, B, D ve E vitaminleri sayesinde özellikle çocuk sağlığı ve beslenmesinde son derece etkili rol oynuyor. Adını renginden alan mavi yumurta etkili bir protein kaynağıdır. Birç hastalığın oluşumunu önler, Ayrıca demir ve çinko açısından sağlığa oldukça faydalı mineraller barındırıyor.

MAVİ YUMURTA NEDİR?

Mavi yumurta normal yumurtaya göre sıfır denebilecek seviyede kolesterol değerlerine sahiptir. Kalp hastaları tercih etmektedir. Ayrıca sağlığa faydalı zengin içerikler barındırır. Ayrıca mavi yumurtanın ‘Araucana’ ırkına ait tavuklardan elde edildiği biliniyor.

MAVİ YUMURTANIN FAYDALARI

  • Kansızlığa iyi gelir.

  • Yüksek tansiyonu dengeler.

  • Kemik ve diş yapısını korur.

  • Beyin fonksiyonları geliştirir.

  • Alzheimer riskini azaltır.

  • Kişiye enerji verir.

  • Damar hastalıklarını önler.

https://www.mynet.com/antibiyotik-kadar-etkili-normal-yumurtadan-en-buyuk-farki-110106906595

 

Mutlu Tavuklar

Mutlu tavuk ne demektir. Açıklayalım. Şu anda sağdan soldan aldığınız yumurtalar, mutsuz ve stresli tavuk yumurtalarıdır. Çünkü tavuklar daracık alanda ve zorla ışık verilerek yumurtlatılmaya çalışılmaktadır. Aynı zamanda hayvan yumurtadan kesilince kesime gideceğini ve hayatının sona ereceğinin de farkındadır. Bu durumda ki tavuktan elde edilen yumurtayı yerseniz fayda değil zarar görürsünüz. Tabi bu yazımızdan hoşlanmayanlar da olacak ancak onları dikkate bile almıyoruz. Bizim için önemli olan vatandaşın sağlıdır. Ana kural önce insanı korumaktır.

 

Mutlu tavuklar

Bizde tavuklar kesime gitmez, bizde tavuklar 8.5 dönüm dolaşacakları tarlaları vardır. Bu dünya ortalamasının bile çok üzerindedir. Bizde zorla ışık verilerek tavuk yumurtlatılmaya çalışmaz, Bizde her şey doğaldır. Bizde tavuk bazen 2 günde bir yumurtlar onlarda günde iki sefer yumurtlar. Bu bizim maliyeti yükseltir. Dolayısıyla son söz vatandaşa kalır. YA UCUZ YUMURTA YE HASTA OL, YADA AZ BİR ŞEY FAZLA VER SAĞLIKLI KAL. TERCİH SİZİN.

Satılık mavi yumurta için arayınız + 90 532 057 85 91

 

 

Etiketler: , , , , , ,